Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim
http://zsposno.superszkolna.pl

21 czerwca 2019 09:17 | Aktualności

„Powiedz, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól działać, a zrozumiem”
       W tym roku klasa V a była na Zielonej Szkole w Pszczewie, w fantastycznym ośrodku Jeziorak, w miejscu niezwykle urokliwym, gdzie od samego rana witały nas głosy pawii, bażantów i wielu innych ptaków znajdujących się w wolierach nieopodal naszych domków.

Wartością dodaną tego wyjazdu było to, że pojechaliśmy tam cała klasą, mieliśmy więc niesamowitą okazję jeszcze bardziej się zintegrować i wspólnie uczestniczyć w zajęciach, które budowały nasz zespół i pozwalały bardziej się zaprzyjaźnić.

Okazji do tego było mnóstwo!!! Strzelaliśmy z łuku (archery tag), do celu z ASG, z wiatrówki, wspinaliśmy się po ściance wspinaczkowej, budowaliśmy szałasy, poznaliśmy zasady dobrego i bezpiecznego schronienia, uczyliśmy się kamuflażu, pływaliśmy kajakami, rozpalaliśmy ogień, braliśmy udział w grach budujących zespół (saper, sumo, skrzynki….), uczyliśmy się taktyki i wyżywaliśmy się podczas gier nocnych np. podchodów, zwiedziliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony, gdzie uczyliśmy się historii, geografii…

Było rewelacyjnie!!! Wszystko było dopięte na ostatni guzik, jedzenie przepyszne, atmosfera wyśmienita, instruktorzy najlepsi na świecie. Pan Iwo - kierownik bezcenny. Pogoda, że ho, ho! pięknie, słonecznie, ciepło. Uczniowie zdyscyplinowani, bardziej samodzielni i nawet grzeczni (nie wspominając pań: Ilony i Doroty) 

 Zdjęcia: