Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim
http://zsposno.superszkolna.pl

28 grudnia 2017 08:21 | Aktualności

WIGILIJNE SPOTKANIE W KLASIE IV a       Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień, z którym związane jest wiele obrzędów, zwyczajów oraz tradycji na nowo odżywających i kultywowanych przez polskie rodziny w tym szczególnym świątecznym okresie. Wigilia to czas wytchnienia, odpoczynku i nadziei, kiedy spotykamy się przy rodzinnych stołach i zapominając o żalach czy niesnaskach składamy sobie jak najlepsze życzenia. 

       Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas spędzony w gronie najbliższych nam osób, jednak tradycja organizowania spotkań świątecznych przyjęła się także w szkołach czy zakładach pracy. Organizacja wigilii w gronie osób, z którymi spotykamy się na co dzień, niejednokrotnie dzielimy radości i troski jest bardzo ważna, gdyż pozwala wytworzyć przyjazną atmosferę, zapomnieć o sporach i daje nadzieję na lepsze jutro.

       Spotkanie wigilijne w klasie IV a odbyło się tuż przed świąteczną przerwą. Dzięki zaangażowaniu rodziców klasowe ławki zamieniły się w świąteczne stoły zastawione smakołykami. Zanim jednak dzieci mogły skosztować tych przepysznych potraw uczestnicy uroczystości złożyli sobie jak najlepsze, płynące niewątpliwie z głębi serca życzenia. Jak przystało na wieczerzę wigilijną po posiłku nadszedł czas na wspólne, radosne kolędowanie. Wigilia klasowa upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i pokoju, a co do złożonych życzeń...miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie!