Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Galeria

Dzień Świeżaka

Ilość zdjęć: 24

pokaż więcej »

....Ugotowani....

Ilość zdjęć: 4

Już od najmłodszych lat warto wpajać dzieciom, jak ważne jest właściwe odżywianie. Uczniowie klas I szkoły podstawowej doskonale wiedzą, że owoce i warzywa są zdrowe i pożywne. Nadeszła wiosna i już powoli można korzystać z wiosennych nowalijek. W związku z tym dzieci przygotowały pyszne, zdrowe i bardzo pożywne kanapki wiosenne, którymi chętnie dzieliły się z innymi klasami oraz nauczycielami.

pokaż więcej »

Wiosna, wiosna, ach to ty.....

Ilość zdjęć: 3

Wiosna, wiosna, wiosna!!! Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy nadejścia wiosny. Uczniowie klas I przywitali wiosnę w pięknych, kolorowych strojach. Dziewczynki i chłopcy założyli kolorowe bluzki, sukienki, spodnie – każdy bardzo cieszył się z nadejścia wiosny. Nauczycielki wybrały trzy najbardziej kolorowe „Wiosenki”, które otrzymały słodki upominek. Wszyscy poprzebierani uczniowie otrzymali cukierki.

pokaż więcej »

Dzień Pluszowego Misia

Ilość zdjęć: 3

25 listopada – Dzień Pluszowego Misia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Pierwszoklasiści z chęcią opowiadali o swoich przytulankach, pokazywali je kolegom z klas I – III. Dzieci wzięły również udział w konkursie plastycznym, pt. „Mój przyjaciel Miś”, słuchały bajek o misiach i ze smakiem zjadły tosty z miodem. Zabawa w tym dniu była wspaniała

pokaż więcej »

Nauka I pomocy

Ilość zdjęć: 4

Nauka I pomocy 26 listopada uczniów klasy Id odwiedziła szkolna grupa Joanitów. Joanitki uczyły pierwszoklasistów, jak reagować, gdy komuś stanie się krzywda, zemdleje czy przestanie oddychać. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, przypomniały numery straży pożarnej, pogotowia i policji, uczyły się także pozycji bocznej ustalonej oraz masażu serca na pantomie. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem podczas zajęć, a prowadzące wiedzą i umiejętnościami współpracy z małymi dziećmi.

pokaż więcej »