Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole realizowano projekty :"OWOCE W SZKOLE", "SZKLANKA MLEKA", "RADOSNA SZKOŁA"

Konkursy i olimpiady

 

KALENDARZ KONKURSÓW, UROCZYSTOŚCI I IMPREZ SZKOLNYCH
 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OŚNIE LUBUSKIM
W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

DZIAŁANIA

TERMIN

ODPOWIEDZIALNY

Konkurs ortograficzny „Gżegżółka”

I/II semestr

mgr K. Olszewska

Konkurs plastyczny „Coś z kamienia”

I semestr

mgr A. Korbus

Konkurs historyczny „Ośno, moje Ośno”

I semestr

mgr I. Maroń

Konkurs językoznawczy „Z polszczyzną za pan brat”

I semestr

mgr M. Soloch

Konkurs z języka niemieckiego 

I semestr

n-le j. obcych

Dzień Języków Obcych

wrzesień

n-le j. obcych

Mistrzostwa szkoły w lekkiej atletyce
 (V-VI i VII-VIII)

wrzesień/październik

n-le wych. fiz.

Święto Pieczonego Ziemniaka (0-III)

wrzesień/październik

zespół ed. wczesnoszkolnej

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

„Jesienne drzewko książkowe”
 kl. II-III

„Przyroda słowem malowana”
 kl. IV-VIII

Konkurs krzyżówkowy  kl. III

„To i owo o książce”  kl. VI

Mistrz Pięknego Czytania

październik

mgr J. Kramarzewska

Dzień Edukacji Narodowej

październik

Samorząd Uczniowski

Pasowanie na ucznia

październik

zespół ed. wczesnoszkolnej

Obchody Dnia Zdrowia Psychicznego

październik

mgr M. Michałek

Ogólnopolski Tydzień Kariery

październik

mgr A. Stefaniak

Zaprojektuj szkolny dziedziniec od nowa – projekt matematyczny

październik/grudzień

mgr J. Baranowski

Dzień patrona

listopad

mgr P. Góral

Uliczny bieg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości (V-VI i VII-VIII)

listopad

n-le wych. fiz.

Światowy Dzień Pluszowego Misia
 (0-III)

listopad

zespół ed. wczesnoszkolnej

Święto Niepodległości (IV-VIII)

listopad

Samorząd Uczniowski

Święto Niepodległości (0-III)

listopad

zespół ed. wczesnoszkolnej

 

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej
(V-VI i VII-VIII)

listopad/grudzień

n-le wych. fiz.

Obchody Światowego Dnia Niepełnosprawności

grudzień

mgr A. Molsa

mgr B. Pilimon

Mikołajki – dzień mikołajowej czapki

grudzień

Samorząd Uczniowski

Mikołajkowe spotkania teatralne (0-III)

grudzień

zespół ed. wczesnoszkolnej

Wigilia klasowe (0-III)

grudzień

zespół ed. wczesnoszkolnej

Poznajemy baśnie Andersena (0-III)

grudzień

zespół ed. wczesnoszkolnej

Przedstawienie „Opowieść wigilijna”

grudzień

n-le j. obcych

Międzyklasowy turniej humanistyczny z okazji Dnia Języka Ojczystego

styczeń

zespół n-li p. hum.

Bal karnawałowy (0-III)

styczeń

zespół ed. wczesnoszkolnej

 Turniej Sportowy (0-III)

styczeń

zespół ed. wczesnoszkolnej

Dzień Babci i Dziadka (0-III)

II semestr

zespół ed. wczesnoszkolnej

Debata oksfordzka

II semestr

mgr I. Maroń

Matematyka bez granic

II semestr

mgr K. Trzeciak

mgr J. Baranowski

Konkurs biologiczny „Młody biolog”

II semestr

mgr M. Róż

Szkolny konkurs geograficzny

II semestr

mgr B. Jurkowska

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

II semestr

mgr B. Urkiel

Walentynki – dzień czerwonego koloru

luty

Samorząd Uczniowski

Mistrzostwa szkoły w koszykówce

(V-VI i VII-VIII)

luty/marzec

n-le wych. fiz.

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

marzec

Samorząd Uczniowski

Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur”

marzec

mgr K. Trzeciak

Konkurs „Wierszyki łamiące języki”

marzec

mgr A. Woronowicz

Konkurs recytatorski (0-III)

marzec

zespół ed. wczesnoszkolnej

Olimpiada informatyczna

marzec/kwiecień

mgr M. Woronowicz

 

Obchody Światowego Dnia Autyzmu

kwiecień

mgr M. Chomicz

mgr D. Nenycz

mgr A. Klimas-Guzenda

Mistrzostwa szkoły w siatkówce
 (VII-VIII)

kwiecień

n-le wych. fiz.

Dzień Ziemi – gra terenowa (0-III)

kwiecień

zespół ed. wczesnoszkolnej

Dzień Ziemi

kwiecień/maj

mgr B. Jurkowska

Akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja

kwiecień

Samorząd Uczniowski

Piknik Rodzinny (0-III)

maj

zespół ed. wczesnoszkolnej

Dzień Mamy i Taty (0-III)

maj

zespół ed. wczesnoszkolnej

Konkurs recytatorski „Natura w poezji”

maj

mgr A. Niziałek

Konkurs z języka angielskiego i niemieckiego

maj

n-le j. obcych

Dzień Europy

maj

n-le j. obcych

Mistrzostwa szkoły w badmintona

maj

n-le wych. fiz.

Konkurs matematyczny, polonistyczny
 (0-III)

maj/czerwiec

zespół ed. wczesnoszkolnej

Dzień Dziecka (0-III)

czerwiec

zespół ed. wczesnoszkolnej

Wycieczki krajoznawcze (0-III)

czerwiec

zespół ed. wczesnoszkolnej

Festiwal talentów

czerwiec

mgr M. Soloch

mgr R. Stefaniak

Dzień Sportu Szkolnego (Dzień Dziecka)

czerwiec

n-le wych. fiz./Samorząd Uczniowski

Wybór Sportowca Szkoły

czerwiec

n-le wych. fiz.

Udział w zawodach Szkolnego Związku Sportowego

wg kalendarza SZS

n-le wych. fiz.

Konkursy czytelnicze:

Czy wiesz? – konkurs dla kl. I

Czy znasz bajki Ch. Perraulta?  kl. II

Święta w Bullerbyn i u nas  kl. III

Baśniowy świat pana Kleksa  kl. IV

Niebezpieczne przygody w Afryce  kl. V

Śladami Tomka w krainie kangurów kl.VI

„Sposób na Alcybiadesa”  kl. VI

Znam lekturę „Ten obcy”  kl. VI

Czy znasz „Balladynę”?  kl. VII

„Zemsta” jako dramat  kl. VII

„Dziady” cz. II  kl. VII

I/II semestr

mgr J. Kramarzewska